Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Novinky v obci duben 2024

  • Iveta Chábová

Vloženo: 24. dubna

Zobrazeno: 675×

Vážení spoluobčané, 

máme tu po 3 měsících Novinky z obce. Omlouvám se, ale prostě to nyní opravdu nestíhám. Vždycky si říkám, že příští měsíc bude lépe, a ono zase není. Možná by bylo řešením nic nového v obci nedělat a neplánovat, nikomu s ničím nepomáhat, zkrátka nebýt tak akční.... to by pak bylo práce daleko méně, ale to my prostě neumíme..... Chceme pokračovat v novinkách a změnách v obci a to stojí spoustu času, jednání, psaní.... Možná o to někteří vůbec nestojíte, ale taková je doba, každá obec se chlubí tím, co je u nich nového, co se podařilo. 

Někteří občané označují mé informace za panflety, za lži, za pohádky....já je označuji za informace pro občany, které dříve nedostávali. Tedy ti, kdo o mé psaní nestojí, dále již nečtěte:-), prosím.

Nejdůležitější zprávou asi je, že máme schválené smlouvy na vodovodní přípojky. Bude se podepisovat a také platit. Pokud by ještě někdo z vás měl zájem o přípojku, kterou dříve nepožadoval, je tu ještě nějaká šance to zařídit. To samé platí o přípojkách kanalizačních. Přijďte na úřad, vše si vysvětlíme. 

Když už jsme u toho, děkuji všem, kteří na úřad chodíte a ptáte se a řešíte s námi své problémy, snažíme se vždy pro vás zařídit to, co dokážeme. Jsme tu prostě pro vás. 

Obec prodala lesní cesty v "hraběcích" lesích panu hraběti a ziskali jsme tak do obecního rozpočtu cca 160.000,- Kč. 

Obec v posledních měsících obdržela několik finančních a jiných darů. Vše máme, samozřejmě, zasmluvněné. Jedná se o dary od SDH Podveky, od STK Divišov, pana Václava B. a dalších. Naše nové výčepní zařízení krásně "pomalovala" Terezka M. A máme další nabídky na různou pomoc od občanů. Někteří pomáhají stavbou betléma, stavěním krále, výzdobou, údržbou, úklidem obce, pečením na kulturní akce. Prostě vám všem, kteří se snažíte v obci cokoli udělat patří velký dík. 

Tuto neděli skupinka maminek s dětmi uklízela naši obec. Bylo to fajn výchovné:-) odpoledne a musíme konstatovat, že v naší obci je opravdu pořádek, něco jsme sice posbírali, ale obec je v zásadě čistá. Díky za to. 

Tento mesíc jsme obdrželi dotaci na výsadbu stromů od firmy ČEZ kolem cesty do Zalíbené. Dále jsme podali žádost o dotaci na vodovodní přípojky, výsledek bude znám cca v září 2024, a také žádost o dotaci pro náš obchod s potravinami, také čekáme na výsledek. 

Do měsíce by se měl s bankou podepsat úvěr pro obec na vodovod a kanalizaci. 

V obci probíhá zkušební provoz cvičení jógy. Zájem je zatím velký, takže budeme s paní cvičitelkou uzavírat závaznou smlouvu a cvičení najede na pravidelný režim. 

V nejbližších dnech bude také zahájena rekonstrukce rybníka v Podvekách, bude se zpevňovat břeh, který prostě není dobře udělán. a není bezpečný. Tečka...víc se k tomu nebudu vyjadřovat, protože bych byla nařčena, že jen nasazuji na minulost..... 

Byla jsem na setkání starostů a na základě tohoto setkání nám bylo zkontrolováno naše hřiště u úřadu. Vstup na toto hřiště je nyní pouze na vlastní nebezpečí. Většina prvků nesplňuje bezpečnostní normy pro dětské atrakce. Některé tedy odstraníme. Naopak dobrou zprávou je, že Podveky na tomto setkání starostů byly vylosovány a vyhrály dětský prvek v hodnotě 12.000 Kč. Ten necháme umístit k rybníku a možná tam ještě vymyslíme něco dalšího. 

Blíží se volby do Europarlamentu, spousta práce...., pokud máte někdo zájem být ve volební komisi, ozvěte se. 

Do 1.9.2024 musí mít všichni vyměněné kotle, které nesplňují nové normy. To vám ještě napíšu do samostatného článku. 

Budeme řešit opravu děr na cestě do Útěchvost. V obci je nyní často pan geodet, protože vlastně minimálně každý druhý vlastník nemovitosti nemá v katastru své stavby na pozemku správně zapsané. To, že máte stavební povolení je fajn, ale pokud nemáte správně zápis v katastru, je to problém. Ptejte se, vysvětlíme, pomůžeme. 

Snažím se jednat o změně autobusového spojení mezi Janovicemi a Podveky...jednáme, uvidíme.

Řešíme příjezdovou cestu k ČOV. Uf.... Kdo tohle umístění čističky vymyslel a podepsal nám všem opravdu velmi zavařil. Bylo přece tolik času vše řešit jinde a jinak. 

Doufám, že vás přijde co nejvíce na stavění krále, jarmark a čarodějnice. Bude hezky, pojďme vypnout..... Přijďte si užít naši klidovou rekreační zónu u rybníka, za kterou jsme, na rozdíl od jiných rozhodnutí, minulému vedení obce vděční, opravdu je tam moc krásně, když se tam navíc koná něco pro lidi...... Zatím.....

Vaše starostka

 

Přílohy