Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Novinky v obci červen 2023

  • Iveta Chábová

Vloženo: 22. června 2023

Zobrazeno: 555×

Vážení spoluobčané, 

máme tady další novinky. Proběhlo již 8.veřejné zasedání. Přemýšlela jsem o tom, proč máme již 8. zasedání za 8 měsíců od počátku našeho volebního období. A proč mají naše zasedání i 34 bodů k projednání.... Je to proto, že se držíme našeho programu a informujeme zastupitele a občany úplně o všem. Nerozhodujeme o důležitých věcech sami, i když bychom podle směrnice mohli. Ale nechceme. 

Na tomto nedělním zasedání se řešilo 33 bodů. Pro vás, občany je důležité toto: 

Od roku 2024 bude jednotná cena za platbu za odpad pro všechny občany bez výjimky 1.100 Kč za rok. Obecně závaznou vyhlášku odesíláme nyní ke schválení na ministerstvo. Vím, že je to zvýšení ceny, ale podívejte se na weby okolních obcí, postupují stejně. 

Změnou je také to, že pokud by v obci hořelo, volejte, prosím, rovnou linku 150, tedy hasiče a řiďte se jejich instrukcemi. Starostku obce na telefonu 721 383 882 informujte až poté. Děkuji. 

Firmě Vlašimnet již nebudeme platit, jako obec, žádné poplatky za internet. 

Obec je nově pojištěna u pojišťovny Direct. Máme výhodnější podmínky za téměř stejnou cenu. 

Občané se postupně registrují u nového pana doktora. Registrace budou probíhat i nadále. 

Obec nebude v nejbližší době prodávat žádné obecní cesty ani pozemky. 

V nejbližší době budeme, jako obec, vyzváni k úhradě projektu na vodovodní přípojky. Na tuto platbu jste nám zaslali svých 5.000 Kč. Projekt stál jednu nemovitost 3.293 Kč. Zbylá částka 1.707 Kč bude použita jako záloha na úhradu vodovodní přípojky. 

O prázdninách by mělo být vypsáno výběrové řízení na stavební firmu, která bude vodovodní přípojky v obci budovat. Teprve poté bude známa konečná cena. Následně budete seznámeni s novou smlouvou, kterou budete uzavírat s Obcí Podveky na platbu za vodovodní přípojku. Pokud stát vypíše na začátku roku 2024 dotační tituly, požádáme, jako obec, hromadně o dotaci na všechny naše přípojky. Stavba vodovodu v Kácově by měla být zahájena každým dnem. Stavba v Podvekách a vesničkách na jaře roku 2024, společně s kanalizací. 

Bylo provedeno vyúčtování elektrické energie pro všechny vesničky, obci bude vráceno na účet celkem 44.000 Kč, v loňském roce se vrátilo 25.000 Kč. Tedy, úsporná opatření a úpravy veřejného osvětlení se vyplácí. V srpnu 2023 nám končí fixace našeho tarifu a najíždíme na tarif nový, samozřejmě vyšší. 

Vyrábí se informační tabule, které budou upozorňovat na hlavní silnici na náš obchod v Podvekách. Pokud máte někdo ještě jiný nápad na jeho propagaci, napište nám nebo zavolejte. 

Děkujeme, že vyplňujete dotazníky ohledně dění v obci. Vyhodnotíme během prázdnin. 

Připomínáme také, že 30.6.2023 končí termín úhrady poplatků za rok 2023. Kdo ještě neuhradil, prosíme o platbu. Děkujeme. 

Poslední srpnový víkend, tedy v sobotu dne 26.8.2023 bude Den rozloučení s prázdninami. Tedy kácení májky, dětské akce, o všem budete informováni. 

Všech oslavencům v měsíci květnu a červnu ještě jednou přejeme hodně zdraví. Moc děkujeme za všechna milá přijetí a posezení, byl to tak milý čas, který jste nám dovolili s vámi strávit. Hned na podzim se s vámi a ostatními staršími občany rády opět uvidíme na prvním společném posezení na obecním úřadě, které pro vás chystáme. 

Přeji všem dětem krásný konec roku a super prázdniny. Všem také krásnou dovolenou, krásné léto. 

První týden v červenci bude naše kancelář, vzhledem ke dvěma státním svátkům, uzavřená. Děkujeme za pochopení. 

Iveta Chábová, starostka obce Podveky