Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Novinky v obci květen 2023

  • Iveta Chábová

Vloženo: 3. května 2023

Zobrazeno: 667×

Milí spoluobčané,

začal nám měsíc květen, budeme snad méně topit a více pracovat na zahrádkách.

A taky tu máme novinky z naší obce.

Na posledním zasedání dne 23.4.2023 byla zvolena „nová“ neuvolněná starostka. Tedy původně místostarostka obce, paní Iveta Chábová. Můžeme tedy přistoupit k oficiálnímu podpisu úvěrů u banky a dalším jednáním ohledně vodovodu a kanalizace v obci. S tím souvisí i to, že bych ráda byla na obci vždy alespoň v úředních hodinách ve středu, ale mám tolik schůzek a různých jednání, že se omlouvám těm, kteří mne nezastihnou.

Místostarostou obce, také neuvolněným, se stal od 23.4.2023 pan Karel Kmoch.

V rozpočtu jsme navýšili částku na kulturní akce. Plánujeme toho hodně, uvidíme, co se podaří.

V blízké době dostanete do schránek letáček s anketou, kde vás poprosíme o vyjádření se k plánovaným akcím.

Opravdu budeme muset zvýšit od roku 2024 poplatky za odpad, i kdybychom žádné akce nepořádali. Přistupují k tomu téměř všechny obce. Prosíme, nepřestávejte třídit, za vytříděný odpad dostáváme část peněz zpět a obec pak nemusí doplácet zbytečně vysoké částky.

Snažíme se šetřit, kde se dá. Domluvili jsme, že nebudeme platit na obecním úřadě za internet, když už povolujeme mít na naší střeše anténu, doposud jsme platili 1.500 Kč ročně, podali jsme žádost o zrušení platby za televizní poplatky, doposud se platilo 6.480 Kč ročně. Opravuji, omylem zapsána jiná částka, je to pouze 1.620 ročně. Omlouvám se.  A televize se používala jen v průběhu voleb, tedy cca 1x za dva roky na 2 dny. A hledáme další úspory. Například peníze na obecním účtu nyní dáváme na termínovaný vklad, abychom využili nabízené úročení. Mělo by se tím podařit získat určitě přes 100.000 Kč. Ano, jsou to drobnosti, ale jsou to peníze, které právě můžeme použít, aby obec, i přes velké dluhy, dál žila. To je pro nás to hlavní.

Zvlášť, když naši občané budou nyní platit za vodovodní přípojky. I když se tím samozřejmě zvýší životní úroveň bydlení, ale je to náklad, který bude pro mnoho lidí citelný. Prvních 20.000 Kč, které jste měli, všichni přihlášení, nasmlouvanou ještě s původním vedením obce, prosíme zaslat na účet do 30.6.2023. Do té doby by mělo být jasné, kolik bude stát doplatek, protože by měl být znám vítěz výběrového řízení na stavbu vodovodních přípojek a také to, zda uspějeme s dotací od Středočeského kraje (cca 5.000 Kč na jednu nemovitost). Další část bude splatná do konce roku 2023. Budete po skupinkách vyzváni k podpisu dodatku na zbývající částku. Vše bude popsáno v samostatném článku.

Na webových stránkách obce je rubrika Informace dle 106/1999 Sb. Tam jsou v odkaze: Poskytnuté informace dle zákona č.106/1999 Sb. žádosti zasílané obci a stížnosti zasílané na Krajský úřad, které nám chodí od pár stále stejných občanů. Zveřejněny jsou dle zákona. Můžete se podívat, co v naší pracovní době také řešíme. A můžete porovnat, kolik jsme jich za první půlrok již museli řešit. I to je naše práce, za kterou jsme placeni. Dnes přišla dalšíJ

 

Ti, kteří přišli, si užili hezký čarodějnický večer. Ostatní se mohou těšit na červnový dětský den, kam samozřejmě budou pozváni i dospělí.

Přeji všem krásný májový měsíc. Květnovým oslavencům krásné jarní narozeniny.

Iveta Chábová – starostka obce